НА ЖИВО: Евертън 1:0 Ливърпул – Футбол свят – Англия

Евертън приема Ливърпул в голямо градско дерби в отложен мач от 29-ия кръг във Висшата лига. Резултатът към този момент е 1:0. Джаръд Брантуайт откри резултата в 27-ата минута.

Срещата е от 22,00 българско време и ще може да я гледате на живо по DIEMA SPORT 2. Сайтът Gong.bg, както винаги, ще предложи на своите читатели текст и богато мултимедийно отразяване.

Освен че е голямото градско дерби на град Ливърпул, срещата също така е изключително важна и за двата отбора. Евертън заема 16-ото място 30 точки и се бори всеячески да не изпадне в по-ниското ниво на английски футбол. Ливърпул пък е втори със 74 точки и е в яростна битка с Арсенал и Манчестър Сити за титлата на Англия.

Guilliver/GettyImages

Срещата край река Мърси стартира във вихрено темпо от двата отбора. Първо Абдулай Дукуре имаше фантастична ситуация за гол, но прати топката аут. Последва остър пас от Луис Диас към Дарвин Нунес, но ударът на уругваеца не беше добър. В шестата минута “карамелите” получиха дузпа, след като Дуайт МакНийл даде извеждащ пас към Калвърт-Люин и Дукуре. Първият овладя и елиминира Алисон, след което беше повален и реферът отсъди наказателен удар. След преразглеждането на ситуацията обаче се установи, че има засада на нападателя.

В десетата минута Александър-Арнолд разпределели към Салах, който опита да даде успореден пас за Дарвин Нунес, но Бен Годфрий направи чудесен шпагат и предотврати гол за “червените”. Генерално, домакините в тази среща започнаха много по-дейно, а в 17-ата минута Евертън имаше отлична възможност да открие резултата. От фал топката беше пратена в наказателното на гостите и накрая се озова към Калвърт-Люин, който стреля с глава, но Алисон Бекер с две ръце блокира.

Добрата игра на “карамелите” бе ознаменувана с гол в 27-ата минута. Ливърпул действа доста колебливо при статично положение и след тежка поредица от рикошети топката беше стреляна от Джаред Брантуайт. Алисон отрази, но топката мина под плонжа му и топката се претърклу във вратата, която беше все пак довкарана от Калвърт-Люин – 1:0 за Евертън.

LIVE / ЕВЕРТЪН – ЛИВЪРПУЛ 1:0

1:0 Брантуайт 27′

Рефер: Анди Мадли

Стадион: “Гуудисън Парк” (Ливърпул, Англия)

Евертън:  Пикфорд, Годфри, Тарковски, Брантуайт, Миколенко, Гана, Гарнър, Дукуре, Харисън, МакНийл, Калвърт-Люин

Мениджър: Шон Дайш

Ливърпул: Алисон – Робъртсън, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Собослай, Джоунс, Мак Алистър, Диас, Нунес, Салах

Мениджър: Юрген Клоп